top of page

טיפים לטיול עם הילדים

IMG_20221003_203921_edited.jpg

טיול עם הילדים הוא טיול אחר.  טיול עיר, לרוב, פחות מעניין ילדים. יש גבול לכמה ילדים יכולים להיכנס לחנויות ויש גבול לכמה הורים מסוגלים לבזבז או לומר לילד ים לא ואז הטיול הופך להרבה קיטורים מצד הילדים וחוסר סבלנות מצד ההורים.

טיול שמשלב בעיקר טבע ומעט עיר או עיר שמציעה אטרקציות שיותר מותאמות לילדים בהחלט יכול להיות טיול מהנה לכל הצדדים.

ילדים שמרגילים אותם מגיל צעיר לטיולים בארץ ובחו"ל הופכים להיות ילדים יותר סתגלנים ונוחים. ילדים שיודעים להעסיק את עצמם באמצעות הדמיון, ילדים שיודעים להתמודד עם מעברים ולינה מחוץ לבית, ילדים שיכולים להתמודד עם נסיעות ארוכות וילדים בעלי ידע עולם רחב.

אחרי שאמרתי את כל זה, ילדים הם עדיין ילדים... לפעמים נמאס להם ללכת במסלול שאורך זמן, לא תמיד יש להם כח לשבת לאכול במסעדה לאורך

זמן, גם להם לפעמים נמאס מהנסיעה או הטיסה הארוכה וגם להורים נמאס לפעמים :)  

 א. טיסות עם ילדים צעירים מלחיצות מאוד הרבה הורים ואני מוצאת שיותר ויותר הורים דואגים לתת לילדים טאבלטים כדי להעסיק אותם הסמן הזה, אז כן, טאבלט זאת בהחלט אופציה טובה למלא זמן בטיסה ארוכה, אבל יש עוד הרבה דברים שניתן לעשות, במיוחד עם ילדים צעירים. להביא להם  צבעים ודפים, מדבקות, משחקי קופסה קטנים כמו דאבל, טאקי ועוד. גם כשמביאים לילדים טאבלט אפשר להוריד תכנים מראש, סרטים ומשחקים שיכולים להעשיר את הילדים בזמן הטיסה.    

ב. טיסות עם קונקשנים: לטיסות לילה עם קונקשנים או טיסות עם קונקשנים עם ילדים קטנים - קחו איתכם עגלה! כמה זה יכול להציל הסתובבות בשדה גדול באמצע הלילה. לטיול בניו זילנד לקחנו את הבייבי ג'וגר הביתית שלנו ועגלה נוספת ששכרנו מהשכרה חברתית  וככה עמית ואיתי, שניהם, יכלו לנוח בקונקשנים. לטיסה לדרום אפריקה לא לקחנו עגלות בכלל(הילדים כבר גדלו...), קונקשן של 3 שעות בתורכיה הפך לקונקשן של 8 שעות ועוד על שעות הלילה של ישראל...למזלנו בשדה עצמו היו עגלות ילדים שיכולנו להשתמש בהן. זה הציל אותנו ממש.

ג. נסיעות ארוכות:  נסיעות ארוכות זה  זמן טוב לתת לילדים להירדם, זמן היטענות שלהם לפני האטרקציה / המסלול הבא, אבל אם בכל זאת יש ילדים ערים באוטו יש אפשרויות רבות. הראשונה מבחינתי היא מוזיקה, מוזיקה היא החיים, היא מכניסה המון מצב רוח טוב ואווירה טובה בטיול. לפני ,כל טיול אני  דואגת לעדכן את תיקיית המוזיקה של הבנים,שלשמחתי, היא מוזיקה איכותית שעומרי ואני מאוד אוהבים.

 ואני תמיד מנסה למצוא מינון מתאים בין טאבלט לתסתכלו מהחלון ותתפעלו. אז אני מנסה לאזן בין זמן טאבלט לשיחות ומשחקים שאנחנו עושים

באוטו כמו משחקי ניחושים, משחקי חשבון ועוד.

ד. מסלולי הליכה עם ילדים : לטיולים עם מסלולי הליכה עם ילדים עד גיל 3-4 קחו איתכם מנשא גב!  מנשא גב מאפשר לעשות מסלולים יותר חופשיים, בלי לחשוב אם המסלול אפשרי או לא עם עגלה ואם הילד/ה ילכו כמו שצריך.זה גם מאפשר להתקדם במסלול בהתאם לקצב שתרצו ולא בקצב הילד הצעיר. בטיול במערב קנדה יכולנו לעשות את כל מסלולים יחד עם עמית במנשא כשהיה פחות משנתיים, בטיול בניו זילנד לא היה משהו שנמנענו מלעשות אותו כי איתי היה במנשא כל הזמן ואפילו בטיול בקיץ 22, כשאיתי היה כבר בן 3.5 לקחנו מנשא והצלחנו לעשות את המסלול לאגם הלבן באלפים הצרפתים כשלפרקים איתי היה במנשא, באזורים שלא היו בטוחים בשבילו להליכה וגם בחזרה כשרצינו לחזור מהר יותר וגם איתי כבר היה עייף מדי להליכה ארוכה.

ממליצה ממש על השכרה חברתית, אתר שבו אתם יכולים לשכור עגלות, מנשאים , כריות מתנפחות ועוד ציוד נלווה שיכול לשמש אתכם בטיול ואין לכם סיבה לרכוש אחד מפאת חוסר מקום או צורך יום יומי.

 לינק לאתר: השכרה חברתית

ה. לינה: בטיולים עם הילדים חשוב לי לישון יותר במלונות דירות מרווחות שכוללות מטבח. כלכלית יותר משתלם לבשל בחדר ארוחות בוקר וערב וליהנות מארוחה אחת בחוץ, במסעדה. דירות ולא חדר מלון רגיל מאפשרות לילדים את המרחב שהם זקוקים לו למשחק ותנועה ואת היכולת ליהנות  ךיהנות מארוחות משותפות לפעמים גם ממנוחה בחדר במקרה של יום גשום.  אם יש גם חצר עם דשא בשטח המלון זה בכלל אידיאלי וכדאי לצאת  ולעשות גם ארוחות פיקניק בחוץ. הילדים שלי מעדיפים את זה מכל מסעדה שניקח אותם. עושים קנייה בסופר מקומי(חוויה בפני עצמה) ויוצרים ארוחה בדיוק לטעמם של כל הסועדים. 

bottom of page