top of page

בחירת מלון

לסגירת מלונות בחו"ל אני מודה שאני תמיד מתחילה בבוקינג, על אף שהיום קיימים עוד הרבה אתרי חיפוש מלונות ואני לא בטוח מכירה את כולם.

אני מוצאת שבוקינג מאוד נח לי והרבה מאוד מהפעמים מציע לי מלונות זולים מאתרי המלון עצמו או עם תנאים טובים מהצעת המלון עצמו (אני תמיד משווה).

אני אחת שיודעת לקרוא את "האותיות הקטנות",  כשיש תוספת של מס תייר, כשהחיוב במקום, כשמלון ללא אפשרות ביטול ועוד.

אני תמיד, ללא יוצא מן הכלל, מזמינה מלונות עם אפשרות ביטול וביטול מאוחר ככל האפשר.

לפני הקורונה ובטח שאחריה לא ניתן לדעת מה יהיה עוד חצי שנה, פחות או יותר ממועד הטיול ולכן המלונות חייבים להיות עם אפשרות ביטול מיום עד שבוע לפני המועד ( תלוי במלון עצמו). לרוב תשלום מראש מוזיל את העלות מעט, אך כמו שאמרתי, אלה מסוג הדברים שהזול יכול להיות יקר.

אז איך בוחרים מלון טוב?

קודם כל תחליטו מה חשוב לכם במקום הלינה. קרבה לשדה/ מיקום מרכזי שקרוב לאטרקציות/ נוף/ארוחת בוקר/ חניה/ מקום נח לשים את הראש ללילה במהלך נסיעה ארוכה ולא יותר/ מקום מפנק עם מתקנים שלא ממהרים לצאת מהמלון, המחיר חשוב יותר מהכל?

לא חייבים לבחור אפשרות אחת בלבד, אפשר לסמן את ההעדפות וכך לסנן ולהתמקד במלונות שעונים על הצרכים שלכם.

אני, לרוב, סוגרת מלונות מדרגה 7-9, אך כמובן שזה תלוי מחיר והשלב שנמצאתי בו בחיים. יש מקומות שאסתפק במלון נחמד להניח את הראש ויש מקומות שהעדפתי יותר. לפעמים רק בשביל הנוף המדהים או הקרבה הרגלית למרכז העיר הייתי מוכנה לשלם קצת יותר. בסוגי הטיולים שלנו  עם הילדים  בדרך כלל סגרתי מלונות במחשבה שלא אשאר בהם כל היום ולכן, חשוב לי יותר שיהיו נקיים ומרכזיים או לפחות עם תחבורה נוחה ופחות יוקרתיים.

כמובן שאם שכרתם רכב ואתם ישנים במלון באזור עירוני זה מחייב שתהיה חניה או שלוקחים את זה בחשבון ומתכוננים לזה מראש במידה ויש רכב בטיול. שימו לב להערות המלון לגבי החניה, האם הם מציינים שיש להם חניה ומדובר בחניה בתשלום או שמדובר בכלל בחניה בקרבת המלון וזה לא בדיוק מה שאתם מחפשים.

אני תמיד דואגת לקרוא את הביקורות, במיוחד אם יש ביקורות בעברית (סומכת על המטייל הישראלי יותר מאשר המטייל האירופאי או האמריקאי) ולפי זה להחליט אם זה מלון שיתאים למה שאני מחפשת. לעיתים אנשים מעבירים ביקורת על ארוחת הבוקר שפחות חשובה לי ולפעמים זה על ניקיון החדר או המיקום  שחשובים  לי הרבה יותר.

בכל הטיולים שלנו עם הילדים אני מעדיפה לסגור חדרים מרוווחים של יותר מחדר אחד ועם מטבח( סוג של דירות) הילדים נהנים מהמרחב ומהארוחות המשותפות שאנחנו מכינים ואוכלים בחדר או מכינים בחדר ואוכלים בפיקניק, אך כשמדובר בטיולים הזוגיים של עומרי ושלי סגנון הטיול שונה ואז גודל החדר ומטבח פחות רלוונטים ואנחנו מתרכזים במלון פשוט במיקום נח.

תמיד אעדיף מלונות שיש בהם גם בריכה מקורה למקרה שמזג האוויר יכול להתהפך לנו, אבל  בכל מחיר (תרתי משמע), יש יעדים שההפרשים  בין .מקום עם וללא בריכה היה זניח ויש יעדים שמדובר היה בחצי מחיר והחלטנו שנסתדר בלי.

  כשאתם באים לסגור מלון, תשאלו את עצמכם מה חשוב לכם במקום הלינה, כמה אתם מוכנים לשלם ללילה ואל תפחדו להזמין כמה מקומות  במקביל  אם אתם עדיין לא סגורים על המיקום המדוייק או  על המסלול עצמו, רק שימו לב לזמן הביטול האחרון שיש לכם,כדי שלא תמצאו את  עצמכם במצב שחייבו אתכם או שתצטרכו לשלם על מלון שאתם לא מתכוונים לשהות בו.

bottom of page