top of page

השכרת רכב

Car Front

השכרת רכב זה תמיד השלב האחרון בסגירת תכנון הטיול שלנו. זה בסוף לא כי אי אפשר לסגור את זה במקביל למלונות או ישר אחרי הטיסה, אלא כי זה משהו שלא אני עושה, אלא עומרי.

אני לא מבינה בסוגי מכוניות חוץ מאלה שנהגתי או אני נוהגת בהן בארץ. אין לי מושג מי יותר מרווחת, חסכונית בדלק, עם תא מטען מספיק גדול ועוד.

 

אני יודעת להגיד לעומרי איפה ומתי מתחילים ואיפה ומתי מסיימים.

עומרי עושה השוואת מחירים דרך Car Rental  וישירות מול החברות השונות בהתאם לכך וסוגר מול החברה הזולה ביותר.

אף על פי שאני לא זאת שמזמינה את הרכב, יש לי כמה טיפים חשובים לתת מניסיון.

א.ביטוח רכב: תמיד כדאי לעשות ביטוח כולל הכל לרכב, פה זה לגמרי הזול ייצא יקר. הרבה חברות רכב לא כוללות צמיגים בביטוחים הכוללים שלהם, אבל יש חברות חיצוניות שעושות זאת עבורכם.

 

 

ב.  חברה בין-לאומית או מקומית: יש מדינות כמו ניו זילנד שהרגשנו בנח לסגור חברת רכב מקומית מתוך העדפת מחיר ואפשרויות שלא היו קיימות בחברות בין לאומיות כמו לעבור מהאי הצפוני לאי הדרומי של אותה המדינה עם הרכב. בדרום אפריקה הרגשנו בדיוק הפוך והלכנו על בטוח עם חברה מוכרת. כך או כך, תמיד כדאי להשתמש בחוכמת ההמונים איזו חברה מקומית מקבלת שבחים ואיזו מקבלת קללות ולהשוות בין

המחירים השונים של חברות הרכב השונות.

 

 

ג. מיקום ומועד החזרת הרכב : במרבית החברות החזרת הרכב במקום אחר יכולה להוסיף לא מעט כסף לסכום הסופי, כלומר, תשלמו יותר כאשר תחזירו את הרכב לא במקום בו לקחתם. במקרה כזה שמחייבים מכם כסף, אל תהיו שאננים ותשימו לב אם אתם לא עושים בעצם טובה לאותה חברה ומחזירים להם את הרכב חזרה למדינה שממנה הגיע הרכב והם עוד דורשים מכם כסף. לפני הרבה שנים חברה אמריקאית ניסתה לעשות את זה לעומרי ולי ונעמדנו על רגלינו האחוריות ובסוף לא גבו מאיתנו תשלום נוסף על ההחזרה במדינה אחרת מזאת שלקחנו. איך שמים לב לזה? פשוט מאוד- לוחית הרישוי תהיה שונה.

מבחינת מועד ההחזרה, כאשר אתם קובעים את שעת הלקיחה וההחזרה ,שימו לב מתי בדיוק אתם נוחתים וצפויים לסיים עם המזוודות ומתי בדיוק הטיסה שלכם או השלב בו לא תצטרכו את הרכב. אם לא בא לכם לשלם סתם עוד כסף על יום עם הרכב כשבעצם מדובר בחצי שעה או כמה שעות שיכולתם לחסוך, תנסו לתזמן את זה נכון ובחיסכון, כמו למשל מצב שבו יש לכם טיסת ערב ואם תגיעו רק שעה קודם לשדה לא תצטרכו לשלם על יום נוסף, או טיסת בוקר ואם תחזירו את הרכב בערב, כמו שגם לקחתם, לא תצטרכו לשלם על יום נוסף. איך תגיעו לשדה במקרה כזה? אפשר לבדוק אפשרות של שאטל מהמלון או עלות מונית. לפעמים גם אין לכם ברירה בגלל שעות הפעילות של חברות ההשכרה ותאלצו להחזיר יום קודם.

ד. שעות פעילות החברות: לא כל החברות פעילות בשעות שאתם נוחתים או טסים. קחו בחשבון את זה שאתם צריכים מישהו שייתן לכם מפתחות ואולי כדאי אחרי טיסה מאוחרת לישון  בשדה ולקחת את הרכב על הבוקר או לפני טיסת בוקר מוקדמת, אולי כדאי בכלל להחזיר את הרכב ערב קודם ולהשתמש בשאטלים של מלון קרוב לשדה או אפילו תחבורה ציבורית כדי להגיע לטיסה, בלי עוד לחץ מיותר בבוקר. ההחלטה צריכה להיות שקלול של עלות ונוחות.

 

ה. ציוד נלווה לרכב: גם אם אתם בטיול כוכב או אם אתם בטיול נודד,  טיול עם ילדים קטנים מצריך כיסאות בטיחות, כדאי לדאוג מול חברת ההשכרה לכיסאות תינוקות/ ילדים מראש או להביא איתכם מהארץ. זה תלוי בכם- מחפשים לחסוך בכסף או בסרבול. בנוסף לכיסא, כדאי להגיע עם מתקן לטלפון כדי שתוכלו לנהוג בנוחות  כשהטלפון שמנווט לכם נמצא מולכם. פשוט אל תשכחו לארוז את המכשיר שיש לכם ברכב.

 

 

ו. נסיעה בכבישים מהירים: יש מדינות שלא ניתן לנסוע בכבישים המהירים שלהם ללא מדבקה. כך שתמיד כדאי לקרוא וגם לשאול אם יש צורך  במדבקה כלשהי  כשמתחילים נסיעה במדינה אחת ועוברים לאחרת כי אז בחברת ההשכרה לא יראו צורך ליידע אתכם.  שימו לב שבאותן מדינות  וגם אחרות שאין בהן צורך במדבקה, יש הרבה פעמים כבישי אגרה.

 

ז. השארת ציוד ברכב:  הרכב הוא הבית שלכם למרבית זמן הטיול, במיוחד בטיולים נודדים, ולכן מה שאפשר להשאיר בו, עדיף. כשמטיילים במזג אוויר קריר מספיק, אפשר להשאיר באוטו שישיות מים ואפילו אוכל שאינו דורש מקרר באופן קבוע. אם מטיילים בקיץ באזור אגמים וחופים, כדאי להשאיר באוטו באופן קבוע בגדי ים, מגבות  ומשחקי מים. אפשר להשאיר באוטו אפילו מזוודות אם מדובר בטיול נודד ואתם לא רוצים להוציא את כל המזוודות לכל לילה - שניים. פשוט לוקחים תיק או טרולי ודואגים להעביר אליו את מה שרלוונטי לאותו לילה ובוקר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page