top of page

קמפינג- גן לאומי מקורות הירקון


תקופה: יוני 2023

הרכב: זוג +2 ילדים

עלות ללילה: עם הנחת מטמון 114 שקלים, כאשר ניתן להיכנס החל מ-15:00 ולעזוב עד 11:00.


אנחנו משפחה מנוסת טיולים בכל העולם, טיולים נודדים, עם קונקשנים, אפילו טיולים לסוף העולם(בסגנון ניו זילנד ופיג'י), אבל לטיול קמפינג עדיין לא יצאנו.


אל הקמפינג הראשון (ולא אחרון) יצאנו עם עוד 7 משפחות חברים לכיתה של עמית. הדבר הראשון שהבנו שצריך הוא אוהל לישון בו...וכריות, וסדינים ושמיכות ובלי ששמים לב אורזים חצי בית וזה רק ללילה אחד!
לינה באוהל: הדבר הראשון שעומרי אמר כשהבנו שאנחנו צריכים אוהל זה שאנחנו צריכים רק אוהל עם פתיחה קלה, לא כזה שמתחילים להרכיב ולתקוע יתדות ואני מהיכרות עם הסבלנות של עומרי ושלי להרכיב משהו כזה הסכמתי איתו והתחלתי לחפש באינטרנט.


גיליתי שאוהלים עם פתיחה קלה זה לא דבר כזה זול ולא ידעתי כמה כדאי לנו להשקיע באוהל על הפעם הראשונה שלנו בקמפינג, אז להפעם שאלנו אוהל פלוס שני מזרנים מחבר. זה פשוט מדהים איך אפשר להרים אוהל בדקה. מזרנים ניתו לקנות בתחנות דלק, דקטלון ועוד. אנחנו קנינו זוגי מתנפח בנוסף לשניים מתגלגלים שלקחנו מהחבר.


ניתן גם לשכור מזרנים במקום עצמו ב-10 שקלים למזרן ואני חייבת לומר שהמזרנים שם נראו ממש טוב ובדיעבד הייתי לוקחת ולא נסחבת איתי עם מזרנים.ציוד נלווה: אז לא ישנו עם הילדים אף פעם באוהל, אבל אנחנו אנשי טיולים וטבע ופנסים טובים, גזיה, כיסאות, מחצלת, שולחן מתקפל, צידניות, כלים רב פעמיים לשטח וגמישות לתנאי חוץ לגמרי היו לנו.אוכל: במקום יש מקרר, מקפיא ועמדות גז נחמדות שבהם אפשר להשתמש להכנת ארוחת כמו שקשוקה, חביתות, פנקייקים לבוקר וכל דבר שתרצו לערב או לצהריים, יש גם חביות שניתן להבעיר בהן אש כך שלא צריך להביא כלי ייעודי למדורה.

לארוחת הבוקר דאגנו להביא חלב, ביצים, גבינות וקורנפלקס.


החברה שנסענו איתם הביאו סאג' עליו הילדים זרקו את הפיתות שהכינו עם 2 קילו בצק שהכנו מראש בבית (כשעל הפיתות העמיסו עוד 5 קילו שוקולד) ופוייקה בו בישלו תבשיל סופר טעים מלא בדברים טובים.כמובן שאין דבר כזה להדליק אש בלי כמה דברים בסיסיים כמו תפוחי אדמה בנייר כסף, מרשמלו על שיפוד ונקניקיות (וקבבים) בתוספת סלט, חומוס וטחינה ויש סוג של ארוחה לכולם...


מזג אוויר: מזג האוויר המשוגע של 2023, שום לא דבר בו לא מייצג את האקלים שמאפיין את יוני בישראל. לישון ביוני בחום שרבי של אוגוסט ולקבל גם גשם של נובמבר באמצע הלילה....מי היה מאמין, אבל השילוב של הגשם שבר את החום, הביא בריזה כיפית לאוהל עד שאפילו היה לי קריר בלילה.יתושים: אז לקחנו בחשבון שיהיו יתושים והגענו מוכנים לזה עם תכשירים ייעודיים, באמת אחרי שנמרחתי לא הרגשתי יותר שהם מציקים לי, בלילה באוהל בכלל היה סבבה מבחינת היתושים, אבל יום למחרת, קמנו בבוקר כשכל הגוף שלנו מלא בעקיצות בכל מקום אפשרי וזה מגרד ממש.


שירותים ומקלחת: כשמדובר בלילה אחד ובעצם בפחות מ-24 שעות אין לי בעיה להסתגל לתנאי השטח ולוותר על מקלחת, אבל כשהתעוררתי בשלוש בבוקר עם פיפי ולא מצאתי את השירותים זה היה יותר בעייתי, מזל שראיתי איזה אבא הולך עם הילד שלו פתאום ועקבת אחריהם כדי לגלות שהשירותים מחוץ למתחם, ליד החניה.


טיולים באזור:

בערב עשינו להם טיול פנסים קליל ונחמד לבריכת לבנון הירקון, שם פגשו הרבה שפמנונים וגם סרטן.יום למחרת התכנון היה לעשות את מבצר אנטיפטריס, מסלול הליכה במים, אבל החום גרם לכולם לבחור במסלול קליל יותר ועשינו את השביל "הרומנטי".


השביל "הרומנטי": ממול לשרידי טחנת מיר ישנו שילוט קטן בשם "השביל הרומנטי ובית הבטון" נלך בשביל זה שממשיך צפונה ונמצא את עצמנו נכנסים לתוך סבך פראי של שיחי פטל קדוש וקנה מצוי לאורך מספר מאות מטרים ובנקודה מסויימת כבר נלך על גדת הירקון (שלא נראה לעין) השביל יתעקל ובסופו של דבר מצאנו את עצמנו מול שער נעול, חלקנו עבר אותו וירד לשפת הירקון לתרגל קצת "טרזן" מעל המים, החלק האחר נשאר מעבר לגדר והמתין.טיולים נוספים שאפשר לעשות במקום:

  • טחנת הקמח אל-מיר

  • בית הבטון

  • שביל החצבים

  • ברכות השכשוך

  • מבצר אנטיפטריס

  • מפעל המים הבריטי

  • ברכת החורף

  • האגם המלאכותי

  • מסלול הליכה מתל אפק למקורות הירקון דרך ברכת הנופרים

  • נחל עינת

43 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page